رفتن از جوملا 3.10.x به 4.x به عنوان کوچ کوچکی یا کوچ کوچکی در نظر گرفته می شود. این بدان معنی است که افزونه های اصلی جوملا با "به روز رسانی با یک کلیک" ارتقا می یابند ، اما افزونه های شخص ثالث قابل بحث هستند و باید به صورت موردی مورد استفاده قرار گیرند.

 

معرفی

مهاجرت ها زمان خوبی برای ارزیابی مجدد اهداف ، پاکسازی و توسعه سایر مناطق/عناصر سایت شما است. هرچه بتوانید با ایده ها/افکار/برنامه های خود سازماندهی بیشتری داشته باشید ، بهتر است. برنامه ریزی ، برنامه ریزی ، برنامه ریزی. برنامه ریزی اجرا را آسان تر می کند.

با پرسیدن سوالات زیر یا انجام وظایفی که در زیر ذکر شده است ، برنامه ریزی را شروع کنید. بسته به پیچیدگی سایت خود ، ممکن است موارد بیشتری برای برنامه ریزی داشته باشید. متأسفانه ، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانیم همه سناریوهای ممکن را لیست کنیم. لطفاً برای کمک به انجمن مهاجرت و ارتقاء به جوملا 4.x ارسال کنید .

پل 3.10.x

جوملا 3.10.x قرار است پلی بین چرخه زندگی جوملا 3 و چرخه زندگی جوملا 4 باشد. جوملا 3.10.x در درجه اول یک نسخه حاوی نسخه پشتیبان از تغییرات API از شاخه توسعه جوملا 4.x خواهد بود تا به سهولت انتقال به نسخه اصلی بعدی برای جامعه کمک کند. جدید در جوملا 3.10.x یک ویژگی عالی برای جوملا است! جزء را به روز کنید تا در روند کوچ کوچ خود به شما کمک کند: بررسی پیش به روز رسانی . هنگامی که وب سایت شما به 3.10 به روز می شود ، بررسی پیش از بروزرسانی به شما امکان می دهد سازگاری با Joomla 4.0 از گزینه ها ، تنظیمات و افزونه های PHP و SQL خود را تا زمانی که توسعه دهندگان برنامه های کاربردی از تگ platformplatform استفاده می کنند ، بررسی کنید. برای اطلاعات بیشتر به مستندات Pre-Update Check مراجعه کنید .

موارد برنامه ریزی عملی

موارد زیر فرض می کند که شما قبلاً سایت Joomla 3.x خود را به نسخه 3.10.x به روز کرده اید. این به شما این امکان را می دهد که از Pre-Update Checker به عنوان بخشی از برنامه ریزی خود استفاده کنید.

 1. مطمئن شوید وب سایت شما 3.10.x اجرا می شود.
 2. اهداف اصلی سایت خود را ارزیابی کنید. مهاجرت فرصتی است برای تمرکز مجدد با اهداف خود یا تغییر جهت.
 3. آیا سرور شما حداقل الزامات فنی جوملا 4 را دارد؟ در غیر این صورت ، باید میزبان را تغییر دهید. زمان بهتری برای تغییر میزبان نسبت به مهاجرت وجود ندارد.
 4. از چه نوع محیط توسعه ای استفاده خواهید کرد؟ محیط توسعه در دستگاه محلی شما؟ یک زیر دامنه یا زیر شاخه در سرور شما؟ سرور/حساب میزبانی جدید به دلیل مشخصات فنی؟
 5. لیستی از همه برنامه های افزودنی شخص ثالث مورد استفاده تهیه کنید. این شامل اجزا ، ماژول ها ، افزونه ها ، زبان ها و قالب ها است. فقط می توانید آنها را برای مرجع کپی/جایگذاری کنید ، یا کاغذ و قلم نیز کار می کند. اگر از این افزونه ها به شدت ، متوسط ​​، تقریباً هرگز استفاده نمی شود ، یا اصلاً استفاده نمی شود.
 6. با انتخاب گزینه Joomla Next (هنگامی که Joomla 3.10.x را اجرا کرد) در کامپوننت به روز رسانی جوملا و بررسی اینکه آیا سازگاری با جوملا 4 را نشان می دهند ، تعیین کنید که آیا برنامه های افزودنی شخص ثالثی که به آنها تکیه می کنید آماده نسخه جوملا هستند که به آن مهاجرت می کنید. به روز رسانی را روی 4.x اجرا نکنید ، فقط Joomla Next را در گزینه های Update Joomla انتخاب کنید تا Pre-Update Checker نمایش داده شود. این به شما کمک می کند تا نمای اجمالی افزونه های مورد استفاده و سازگاری آنها را مشاهده کنید. این جایگزینی برای نیاز به استفاده از برنامه های افزودنی → Manage نمی باشد. در مورد آن در گام به گام و مستندات مربوط به جزء Pre-Update Check ، اطلاعات بیشتری کسب کنید . این فقط برای آماده شدن در مورد برنامه های افزودنی شخص ثالث است که می مانند یا می روند یا جایگزین می شوند.
 7. تعیین کنید که آیا واقعاً به همه برنامه های افزودنی مورد استفاده خود نیاز دارید یا خیر. آیا ممکن است جوملا 4 دارای ویژگی هایی باشد که می تواند استفاده از برنامه افزودنی شخص ثالث را حذف کند؟
 8. به مقوله ها و مقالات خود نگاهی بیندازید. آیا باید نظافتی انجام شود تا محتوای غیر ضروری را منتقل نکنید؟
 9. قالب شما چطور؟ اگر قالب خود را از منبع شخص ثالث خریداری کرده اید ، آیا نسخه 4.x برای آن منتشر شده است؟ آیا می خواهید به استفاده از آن ادامه دهید؟ آیا مسیر ارتقا توسط توسعه دهنده منتشر شده است؟ آیا نسخه جدید آن پاسخگو است؟ آیا قالب شما یک قالب سفارشی است؟ یا از الگوی شخص ثالث به شدت سفارشی شده است؟ قالب اصلی جوملا برای جوملا 3.x ، Protostar با جوملا 4 سازگار نیست . با مهاجرت ناپدید می شود. با استفاده از قالب اصلی جوملا برای جوملا 4.x ، Cassiopeia ممکن است یک گزینه برای شما باشد. برای گسترش ملاحظات مبتنی بر الگو ، ملاحظات الگو در هنگام مهاجرت را ببینید .
 10. اگر الگوی خود را برای الگوی جدید تغییر می دهید ، آیا به تصاویر جدیدی نیاز دارد؟ به عنوان مثال ، اگر سایت فعلی شما دارای زمینه سفید است و لوگوی شما یا سایر تصاویر شما .jpg با پس زمینه سفید هستند ، در برابر الگوی جدید با پس زمینه سفید یا رنگی بسیار زیبا به نظر نمی رسد.
 11. در صورت طراحی مجدد یا ایجاد تغییر در طراحی سایت یا ناوبری ، آیا صفحات منسوخ شده ای خواهید داشت که نیاز به تغییر مسیر دارند؟ اگر چنین است ، آنها را مستند کنید. یک صفحه گسترده برای ثبت پیوندهایی که باید تغییر کنند مفید است.